Pátek, 26 dubna, 2024

Motokros

SEZÓNA 2022

TJ Sokol Krásné Pole obhájil Titul vicemistra ČR a svou účastí na Rallye du Maroc si otevřela dveře na mistrovství světa v dálkových soutěžích.

Endurová sezóna  je za námi a je čas se ohlédnout za rokem 2022. Zúčastnili jsme se sedmi z osmi podniků MČR v Offroad maratonu, který byl  ukončen posledním závodem a  zároveň slavnostně vyhlášen o prvním prosincovém víkendu v Šiklově mlýně. Dvouhodinový závod v zimních podmínkách jsme jasně ovládli a připsali si první místo. Celkově jsme se v seriálu umístili na místě druhém a to z důvodu absence na  závodech v Ředhošti, kdy jsme léčili nepříjemné zranění způsobené pádem na Rallye du Maroc. Hodnocení českého mistráku za Sokol tedy velmi dobrý. Děkujeme  fanouškům z Krásného Pole, kteří nás i přes nepřízeň počasí přijeli v tak hojném počtu podpořit do Šiklova Mlýna a podělit se spolu s námi o radost z výsledků letošní sezóny.

Bonusem  pro nás v letošní sezóně byla pozvánka k absolvování dálkové rallye v Maroku, která se uskutečnila od 27.září do 6.října. Tento závod je součástí mistrovství světa v dálkových soutěžích a zároveň poslední akcí před slavným Dakarem. Českou republiku reprezentovali tři jezdci na motorkách KTM 450 Dakar.  Milan Engel, Jan Brabec  a Martin Prokeš. Vydali jsme se tady po velkých přípravách do Maroca a rovnou naskočili do světového“ kolotoče“logistiky, přejímek, organizace přejezdů, zajištění a vlastně do přímé konfrontace s organizací toho, co mistrovství světa nabízí a zároveň vyžaduje. Samotný závod byl odstartován prologem v Agadiru . Prologem jsme si zajistili 33. místo, což nás posunulo  do první třetiny ze stovky startujících jezdců v naší kategorii. Druhou etapou pro nás začalo přesně to, na co jsme  se v domácích podmínkách sice připravovali, ale střet s realitou, náročnosti  trati, navigačními chytáky, pískem a vedrem nám jasně ukázal proč je závod v Maroku vnímán jako druhý nejtěžší po Dakaru. Etapa vedla z Agadir do TanTan o celkové délce 557 km . V tempu a bez navigační chyby jsme dojeli na 24. místě. Druhá etapa vedla z Tantan do Laayoune City v celkové délce 435 km. Zde jsme v závěru minuli jeden waypoint a i přes 15.minutovou penalizaci jsme dojeli na 21. místě. Třetí etapa se nám stala osudnou a rozhodla o ukončení mise na Marocké rallye. Na 70. km  jsme měli tak nešťastný pád, že i přes airbagovou vestu došlo ke zlomenině lopatky a tím definitivní konec v závodě. Takže vrtulník, přelet s Martinem do bivaku, vyšetření apod. Tímto ještě jednou děkujeme lékařům a fyzio  ze stáje Martina Prokopa , kteří provedli úkony nezbytné k tomu , aby vše bylo v pořádku.  Odstupovali jsme z průběžné 17. pozice , což je pro nás jasný signál, že jdeme správným směrem a  cíl – účast na Dakar 2023 je každou takovou zkušeností reálnější.

Děkujeme partnerům a fanouškům za podporu.

MO KRÁSNÉ POLE,  RIDERA BOHEMIA a.s., GLOBAL ASSISTANCE a.s., STATUTÁRNÍ MĚSTO OSTRAVA      HARLEY DAVIDSON OSTRAVA, KODECAR spol s r.o , KARBONIA, spol. s r.o.,  POLAR TELEVIZE OSTRAVA s.r.o.,  SKALKA FAMILY PARK, STOLAŘSTVÍ ROMAN TICHÝ, IN PARK  AREÁL OSTRAVA a.s.,  AUTOSKLO PORUBA s.r.o.,   FARMA ŠVIDRNOCH s.r.o.,  HOSPŮDKA NA HŘIŠTI, TEKO TECHNOLOGY s.r.o.,    ŘÍZKÁRNA VERANDA,       MOTO RACING GROUP, PETR VARECHA, PAVEL BYSTRIANSKÝ

Více na ČT sport – svět motorů, Nova sport 1, Prima Cool,  instagram tjsokolkrasnepole

Výbor TJ

Motokros – MČR Offroad maraton:

Sezóna 2021

TJ Sokol Krásné Pole slaví Titul Vicemistra ČR

V sobotu 4.12. 2021 se jel v Šiklově Mlýně závěrečný podnik letošního ročníku Mistrovství České republiky  v Offroad maratonu, kdy ve třídě Mistr Moto E2 obsadil náš jezdec Martin Prokeš první místo.

V celkovém hodnocení, když pomineme skutečnost, že jsme museli  z důvodu nemoci vynechat jeden podnik, vezeme do Krásného Pole pohár za druhé místo a  Titul  VICEMISTR  ČR.

Více na ČT Sport – Svět Motorů, Nova sport 1,2, televize Seznam

TJ Sokol Krásné Pole z.s. děkuje za podporu

MO KRÁSNÉ POLE,    RIDERA BOHEMIA a.s.,  KODECAR spol s r.o. SKALKA FAMILY PARK OSTRAVA, KARBONIA, spol. s r.o.,  STOLAŘSTVÍ ROMAN TICHÝ,   NAVRÁTIL & PARTNEŘI  ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ s.r.o.,    IN PARK  AREÁL OSTRAVA a.s.,   AUTOSKLO PORUBA s.r.o.,   HARLEY DAVIDSON OSTRAVA,  FARMA ŠVIDRNOCH s.r.o.,  TEKO TECHNOLOGY s.r.o.,  ŘÍZKÁRNA VERANDA, HOTEL NIKOLAS  s.r.o.,    STATUTÁRNÍ  MĚSTO  OSTRAVA, NÁRODNÍ SPORTOVNÍ AGENTURA ,  ITT HOLDINGS CZECH REPUBLIC s.r.o., PAVEL BYSTRIANSKÝ

výbor TJ.

Sezóna 2020
Pojďme se podívat do jedné stopy, v níž nám startovali Filip Boháč a Martin Prokeš.
Rok 2020 mohl být výborný. Sezóna „začala“ nepříjemným odsouváním zahájení a pak přes pusu roušky…Dál už to všichni známe. Ale i tak jsme odjeli pár slušných kilometrů na tratích v Čechách i na Moravě.
Absolutně nejlepším motorkářem v roce 2020 byl Martin Prokeš .Během sezóny najel 415 km a o pouhé 4 km ujel druhému Tomáši Coubalovi -Autoservis Coubal. Za nimi pak 3. Petr Machek z TM Racing, shodným výsledkem 4-5 Filip Boháč TJ Sokol Kr.Pole a David Pabiška z Jantar Team. Tolik oficiální zpráva z Offroad maraton 2020.
Děkujeme za úspěšnou sezónu borci !
Děkujeme všem partnerům, kteří nás podporují !

Sezóna 2019
V kategorii Pohár EVET si titul II Vicemistra ČR za celkové třetí místo z Ředhoště odvezl Ivo Sedláček.
Ve třídě Mistr Moto E2 – Filip Boháč obohatil svou sbírku pohárů za celkové třetí místo a do Krásného Pole veze titul II Vicemistra ČR a Martin Prokeš obsadil celkově místo čtvrté.
Oddíl motokrosu je nominován na sportovce MSK a SMO za rok 2019.

Sezóna 2018
titul I. VICEMISTR ČR – třída Mistr moto E2